19 ספט, 2019
                         077-2315758
וישנגרד צבי - משרד עורכי דין

פשיטת רגל

הליך של פשיטת רגל איננו הליך פשוט, ועשוי לכלול, במסגרתו, גם קשיים נלווים נוספים, ההופכים אותו, לעיתים למסובך עוד יותר. אולם, בעזרת עורכי דין מקצועיים והקפדה על כל הצעדים השונים במהלך התהליך, באופן הנכון והמתאים ביותר, ניתן לעבור זאת בהצלחה רבה. מהו תהליך של פשיטת רגל ומדוע נדרשים בעלי עסק שונים או אנשים פרטיים לבצעו? הנה התשובות לפניכם.פשיטת רגל – מהי?
במקרים בהם נדרש אדם לשלם את חובותיו, אך אין ברשותו נכסים שונים או אפשרויות אחרות, בעזרתן יוכל לעמוד בתשלום חובות אלה, הוא יכול לפנות לכונס הנכסים הרשמי ( הכנ"ר) בבקשה למתן צו כינוס נכסים כנגדו. לאחר שהוגדר ככזה, הוא זכאי לקבל הגנה משפטית מלאה מפני כל הגורמים להם חייב כספים אלה. הליך זה של פשיטת רגל מתנהל במשרדי כונס נכסים ובמקביל בבית המשפט המחוזי והוא יכול להיות במסגרת פנייתו של אדם פרטי או אדם בעל עסק. מדובר בהליך משפטי לכל דבר.

כיצד מתנהל התהליך
במידה וחייב מעוניין לבחור בהליך זה של פשיטת רגל, עליו להגיש בקשה מיוחדת, ומומלץ לאחר פנייה אל עורך דין המתמחה בתחום ובעזרתו לאורך כל השלבים השונים. בשלב הראשון מתבצעת פנייה אל כונס הנכסים הרשמי ומילוי טפסים רלוונטיים המבקשים להכריז על החייב כפושט רגל, זאת בתוספת של תשלום אגרה. המטרה המרכזית של תהליך זה היא למנוע או לבטל מקרים של עיקולים מצד הבנקים, חברות הביטוח או, במצבים קיצוניים, גם מקרים של מאסר ושלילת רשיון נהיגה . בסופו של תהליך זה, וזו גם מטרתו הסופית, מתאפשר פתיחתו של דף חדש ונקי, ללא חובות.

הליך זה יכול להימשך מספר שנים, במידה ואיננו מתנהל כהלכה. בטרם נקבע באופן רשמי כי מדובר במצב של פשיטת רגל, נקבע הסדר תשלומים לחייב, הכולל תשלום חודשי קבוע, הנקבע על פי הכנסותיו והוצאותיו השונות של החייב. חשוב לזכור, כי לאחר שנקבע כי החייב מוכרז כפושט רגל, חלות עליו מגבלות שונות, כמו איסור שימוש בכרטיסי אשראי או שיקים, הגבלת הפעילות שלו במסגרת חשבון הבנק, עיכוב יציאה מהארץ ועוד. ובכל זאת, מדובר בהליך, שבדרך כלל, בלתי נמנע ואף הכרחי מאד עבור החייב. כך או כך, חשוב לבחון את דרכי הפעולה היטב, תוך התייחסות להליכים המשפטיים השונים הכלולים במסגרתו.

סיום הליך פשיטת הרגל
במסגרת הדיון בבית המשפט המחוזי המתקיים מס' חודשים לאחר מתן צו כינוס נכסים מתנהל דיון האם להכריז על החייב פושט רגל. במידה והחייב יצר את חובותיו בתום לב , שילם את התשלומים החודשיים והגיש דוחות דו חודשיים יכריז עליו בית המשפט כפושט רגל. לאחר הכרזתו של החייב כפושט רגל ניתן להגיש בקשה להפטר.המדיניות הקיימת היא לתת הפטר לאחר תום ארבע-חמש שנים מיום הכרזת החייב פושט רגל אולם קיימים מקרים רבים בו יהיה ניתן לקבל הפטר מוקדם יותר.,. תהליך זה כולל ליווי צמוד, בדרך כלל, של עורך דין, המייצג את החייב בבית המשפט לאורך כל השלבים השונים, הנדרשים במסגרת תהליך הכרזת פשיטת הרגל.

לפנות אל המומחים בתחום
משרדו של עורך הדין צבי וישנגרד, המתמחה בתחום פשיטות הרגל וההוצאה לפועל, עומד לרשותכם עם צוות מקצועי ומיומן, בעל ניסיון רב בתחום וידע מקצועי נרחב, הנדרש לשם ייצוג חייבים או זוכים באופן הטוב ביותר. בין אם אתם זקוקים לייצוג במסגרת תביעות החוב בבתי המשפט או בלשכות ההוצאה לפועל השונות, צוות המשרד מבטיח לעשות ככל שביכולתו על מנת לספק לכם את השירות המקצועי ביותר. אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום כדי לקבל בהקדם שירות אישי מוביל ומתאים.